Eşleşme Bildirimi

Rottweiler ırkı köpeklerimizin eşleşme süreci ve bildirim aşamaları aşağıdaki gibidir. 

1) Eşleşecek dişi ve erkek Rottweilerlar Üretim Kriterlerini sağlıyor olmalılar. 

2) Köpekler eşleşmeden önce dişi  köpek sahibi Eşleşme Anlaşma Formunu (İndir), eşleşecek köpeklerin değerlendirme formlarını ve eşleşme anlaşması ödenti makbuzunu (Hesap Bilgileri En Alttadır) dernek e-mail adresine (info@rottder.org.tr)  yollar. ( Eşleşme Anlaşma Formu okunaklı şekilde doldurulmalı ve diğer tüm formlar okunaklı şekilde taratılmalı veya fotoğraf çekilmelidir.) 

3) Rottder yetkilisi Üretici tarafından bildirilen Eşleşme Anlaşma Formunun eksiklerini kontrol eder. Formun en üstündeki boş alana üretime uygundur, tarih yazılır ve kaşe vurulup imzalanır. Rottder yetkilisi bu formun görselini batin@kif.org.tr mail adresi ve üretici e-mail adresine yollar. 

4) Üretici gelen imzalı Eşleşme Anlaşma Formunu ve boş Doğum Teyit Formunu (İndir) indirip yazdırır. Eşleşme gerçekleştirilmeden önce erkek ve dişi köpek sahipleri bu formu imzalar. Yavruların doğduğu ilk hafta içinde federasyon kayıt yetkilisini çağırır.

5) Kayıt yetkilisi, belgeleri kontrol eder Doğum Teyit Formunun 1. teyit alanları doldurur ve teyit formunu dişi köpek sahibine teslim eder. ( Üreticinin 2. teyide kadar Eşleşme Anlaşması ve Batın Teyit Formunu saklaması gerekir.)

6) Üretici elindeki Eşleme Anlaşması ve Doğum teyit formlarını taratarak ya da net şekilde fotoğraflayarak batın@kif.org.tr adresine mail atar.

7) Yavrular 45 günlük olduğunda batın kayıt bedeli KIF’ a yatırılarak (Hesap Bilgileri En Alttadır) Mikroçipler talep edilir. Mikroçipler geldiğinde 2. teyit için KIF kayıt yetkilisi tekrar çağrılır.

8) Aynı Doğum teyit formu üzerinde boş kalan 2. teyit bölümü de eksiksiz doldurulur. İlk batından sonra yavru kaybedildi ise 2. Batında mikroçip alanına öldü olarak not düşülür. Mikroçipler KIF yetkilisi gözetiminde takılmalı ya da mikroçip okuyucu ile kontrol edilmelidir.

9) Eşleşme Anlaşması ve tamamı doldurulmuş Teyit Formu KIF Ofisine (Adres Bilgileri En Alttadır) kargo ile yollanır. ( Eşleşme Anlaşmasında dişi ve erkek köpek sahibi bölümü ve Doğum teyit Formunda dişi köpek sahibi ve kayıt yetkilisi bölümü ıslak imzalı olması gerekmektedir.)

10) Özetle , Eşleşme kriterlerini sağlayan köpekler için form doldurulup resmi Rottder yetkilisine gönderilir. Yetkili , üretime uygunsa formu imzalayıp KIF’a ve dişi köpek sahibine gönderir.  Dişi köpek sahibi ve erkek köpek sahibi formu imzalar. Doğum gerçekleştikten sonraki 1 hafta içerisinde batın teyit formunun çıktısı KIF Kayıt Yetkilisi tarafından doldurulur. (Pandemi sürecinde dişi köpek sahibi kendisi doldurur). 1. Batın teyidi ve Eşleşme Anlaşma Formu batin@kif.org.tr mail adresine gönderir. Yavrular 45 günlük olduğunda KIF a mikroçip ücretini yatırır ve talep eder.  Mikroçipler geldikten sonra 2. Batın teyidi için KIF kayıt yetkilisi çağrılır. (Pandemi sürecinde dişi köpek sahibi muvafakatname ile birlikte batın teyit formunda 2. bölümü kendisi doldurur) Son olarak, evraklar KIF ofise gönderilir.

Dikkat!

Pandemi döneminde alınan karara göre; köpek sahibi kayıt yetkilisi çağıma zorunluluğu geçici olarak durdurulmuştur. Bu nedenle dişi köpek sahibi Doğum Teyit Formunu yukarıdaki yönergelere göre kendisi eksiksiz şekilde doldurmalıdır.  KIF sitesinde bulunan muvafakatnameyi (İndir) de doldurarak Eşleşme anlaşması, Doğum Teyit Formu ve Muvafakatnameyi KIF Ofise yollamalıdır.

Rottweiler Irk Derneği Hesap Bilgileri

YAPI VE KREDİ BANKASI TEŞVİKİYE ŞUBESİ

Hesap Sahibi: Rottweiler Irk Derneği

IBAN: TR77 0006 7010 0000 0080 4171 44

ŞUBE KODU : 0085

HESAP NUMARASI : 80417144

KIF Hesap Bilgileri

Türkiye İş Bankası A.Ş. Şaşkınbakkal Şubesi

HESAP SAHİBİ: Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu 

IBAN: TR 27 0006 4000 0011 0660 5475 04

ŞUBE KODU: 1066

HESAP NUMARASI: 0547504

NOT: ÖZELLİKLE IBAN NUMARASININ KULLANILMASI VE ALICI HESAP İSMİNİN TAM YAZILMASI (KÖPEK IRKLARI VE KİNOLOJİ FEDERASYONU) GEREKMEKTEDİR

KIF OFİS ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres

İnönü Caddesi, Sümer Sokak,
Sümko Sitesi No:L-4 Blok D:1
KOZYATAĞI/KADIKÖY/İSTANBUL

Ofisin Telefon Numaraları

0 (216) 909 14 68
0 (216) 909 14 77
0 (216) 969 68 75 (Fax)